top of page

טיפול אייפק מרחוק

אל נורית הגעתי פעמיים בחיי: בפעם הראשונה לפני כחמש שנים כאשר ביקשתי לטפל במטרד אותו סחבתי שנים- התקפי אלרגיה ובפעם השניה לפני מספר חודשים כאשר סבלתי תכופות מגלי חום בלתי צפויים.

 

את התקפי האלרגיה התחלתי לחוות בגיל 10; נזלת, התעטשויות בלתי פוסקות, גרד בגרון ובאוזניים, צמרמורות- כל אלו היו פוקדים אותי לפחות פעם בחודש ללא התראה ומשביתים אותי למשך יום שלם. אובחנתי כרגישה לאבק, קרדיט האבק, חילופי עונות ונוצות בין השאר. באמצעות נטילת כדורי אלרגיה טיפלתי בסימפטומים אך לא בבעיה. בשנות העשרים לחיי החלטתי לנסות את טיפול ה-IPEC לאחר ששמעתי אודות הצלחתו מקרובת משפחה. זו אמרה כי שיטת הטיפול אמנם חריגה ורחוקה מלהיות קונבנציאונלית, אך כי הייתה חופשייה מזה שנתיים מהתקפי אלרגיה זהים לאלו מהם סבלתי אני. 

 

חיפשתי מטפלי IPEC והגעתי לנורית מאחר והיא הייתה קרובה למקום מגוריי. הטיפול כלל מספר מפגשים בהם התמקדנו בשחרור החסימות בגוף שבגינן הופיעו התקפי האלרגיה- מעין 'הפעלה מחדש' של מערכות הגוף. אני מודה כי IPEC אכן נראתה לי שונה אף מכל מה שהכרתי וחשבתי על טיפול אלטרנטיבי, אך זמן קצר לאחר סיום הטיפול החלו התקפי האלרגיה להיעלם בהדרגה עד שנעלמו כליל.

 

 בפעם השניה שנפגשנו נורית ואני, היה זה מרחוק, באמצעות הסקייפ, מאחר וכיום אני מתגוררת במדינה אחרת. מספר חודשים לאחר שעברתי למקום החדש והזר הזה החלו לשטוף אותי לעיתים תכופות גלי חום חזקים ומהירים שגרמו לי להאדים, להתנשם בכבדות ולהרגיש כי אני נחנקת. זה קרה לי בעבר עוד כשחייתי בארץ אך לעיתים כל כך רחוקות שאפילו לא חשבתי להתייחס לבעיה. עם המעבר למקום זר ולסביבה חדשה, 'התפרצה' הבעיה והופיעה כל אימת שנכנסתי למקום סגור או אפילו כשדיברתי עם אנשים. הייתי מתחילה להרגיש כאילו אני צופה על עצמי מבחוץ והסיטואציה המוזרה הזו- שכלל לא הבנתי את משמעותה או מקורה- גרמה לי לפתע להרגיש לכודה, חסרת-שלווה, חרדה. 

התחלתי את הטיפולים עם נורית דרך הסקייפ- מפגשים שבועיים שכללו התייחסות לאספקטים שונים בחיי: עבודה, סביבה, דימוי עצמי, זוגיות. דרך שימת הדגש על אספקטים אלו ועל מה מפריע לי בחיי, החל שינוי בתחושות שלי. קיבלתי כלים להתמודדות עם אותם התקפי חום וגם כלים למניעתם. הרגשתי טוב יותר, בטוחה יותר, ואפילו הכרתי את בן הזוג הנוכחי שלי הודות לדחיפה קטנה מנורית.

כיום, חצי שעה לאחר תחילת הטיפול, חל שינוי משמעותי וגלי החום מופיעים לעיתים רחוקות מאוד ובעוצמה נמוכה בהרבה. אני מאמינה שעם הזמן גם הם- כמו התקפי האלרגיה- ייעלמו לחלוטין. 

 

אין ספק שהעמקתה של נורית במטופליה מצליחה 'להציף' את הבעיות מעל לפני השטח, והכוונתה אותם- באמצעות הרגישות, הידע הרב שברשותה והכלים שהיא נותנת להם- מביאה לשיפור ניכר בחייהם. 

נורית אינה המטפלת ה'אלטרנטיבית' הראשונה אליה פניתי. אך היא היחידה שסייעה לי בפתרון הבעיות שהציקו לי עד לכדי העלמתן. 

 

הייתי כמובן שמחה לאפשרות להיפגש, אין תחליף לטיפול פנים מול פנים, אבל בגלל שהתמקדנו בשיחה ובתרגילים בהנחיית שיכולתי לעשות בעצמי, 

זה עדיף היה מאשר להגיע למטפל שאינני מכירה או לנסות שיטת טיפול אחרת. אני מרגישה שזה עזר, על-אף המרחק והתקשורת הבלתי ישירה. 

(ה.ג)

bottom of page