top of page

שיטת P.E.A.T

בשנים האחרונות אנחנו נחשפים  ליותר ויותר שיטות אלטרנטיביות שבאות לתת מענה לבעיות מבעיות שונות. הדבר אינו פוסח גם על טיפולים נפשיים ורגשיים.
אחת השיטות אליהם נחשפתי לאחרונה נקראת PEAT שהוא קיצור של Primordial Energy Activation and Transcendence.

ב1999 Zivorad Slavinski פסיכולוג יוגוסלבי יצר שיטה שנקראת Primordial Energy Activation and Transcendence בקיצור PEAT   שהתבססה על מספר שיטות פסיכולוגיות אנרגטיות.

תוך זמן קצר היתה לו פריצת דרך שאפשרה לעלות על ההכרה הדואליסטית וביעילות לפתור בעיות קשות שהן בעיות הליבה שמובילות את חיי כל אחד מאיתנו.
כשהציג לראשונה את שיטתו בכנס של פסיכולוגיה אנרגטית בטורונטו בשנת 2000 הוא התקבל בהערכה רבה כך גם בכנס האירופי שנערך ב-2001 בשוויץ.
ברמה הבסיסית שנקראת Basic PEAT השיטה דומה לשיטות פסיכולוגיות אנרגטיות אחרות שיטות שמשתמשות בנקודות אקופונקוטה וצ'קרת הלב. כמובן ישנן עוד טכניקות  מובנות שיחודיות ל .PEAT
 

באחד עד שלושה מפגשים של תהליך DP אתה מסוגל לגלות , להעלות למודע ולנטרל את הקודים הראשוניים שמנהלים אותך וע"י  כך לפתור את בעיות היסוד .
תהליך זה משחרר כל אדם מלפיתה קטלנית של אותו כוח מהותי של שניות (דואליות).
ברגע שאתה מגלה את אותם קטבים ראשוניים אישיים שלך שמנהלים את חייך, קורה משהו , שלמעשה מבטל אותם כהפכים , או שהם מתמזגים בינהם  ויוצרים דבר אחד שנוצר ממיזוג ההפכים.

ממש לפני שהדבר מתרחש ישנו רגע של מבוכה, ערפול או בלבול , זהו חלק מהתהליך. משום שנוצרת הפרה, המוכר והידוע נעלם כאילו החומות נפלו ואתה מתחיל דרך 

הדילמה של הדואליות


ישנם שני מצבים בסיסיים אפשריים עבורינו כבני אדם מודעים:
הדואליסטית או המאוחדת. רוב האנשים חיים בעיקר ברמה הדואליסטית שבה הם רואים , מרגישים ומתנסים בכל נושא בשני הפכים. זה תמיד טוב או רע, הרס או בניה, התקדמות או נסיגה, חירות או עבדות, אהבה או עצמאות, חיים או מוות ועוד...
בהקשר להכרה הדואליסטית קיימת עובדה מוזרה: לכל אחד מאיתנו ישנה בעיה בסיסית ראשוניח אחת  בחיינו ויש טוענים שעד שלא נפתור אותה היא תנהל אותנו ברקע ועלולה להמשיך וללות אותנו אפילו בגלגולים הבאים.

העבודה עם שיטת PEAT מאפשרת להגיע אליה ולפתור  אותה לתמיד.
בתהליך ה- Deep PEAT 
אתה מתחיל עם בעיה ואתה מגלה מצב עמוק יותר ושונה ברצף של קישורים שמובילים את האדם אל הגורם העמוק ביותר של הבעיה שאיתה התחלת את המפגש. מפגש כזה יכול לערוך בין 15 דקות לשעה ואולי יותר (ממוצע 45 דקות) עד שאתה מגיע לסיבה העמוקה שהבעיה יושבת עליה , ובסוף התהליך הבעיה נעלמת כבמטה קסם ולתמיד.
דוגמאות לקטבים כאלה:
*טוב ורע
* יצירה והרס
* אני ולא אני
* קרבה וריחוק
* אני ואחרים
* חומרי ורוחני
ועוד....

מהו הערך של ניתרול זה? האם התרוממות הרוח תחזיק לאורך זמן?
והתשובות הן שחייך הופכים ברירים יותר, אתה תהיה מודע למה שניהל אותך עד כה בצורה לא מודעת , לפעמים באופן כפייתי.
אתה ששוחרר להתנהג בצורה מודעת מתוך בחירה חופשית. נוסף לכך, מודעות זו תשפיע על התייחסותך לבעיות ישנות וחדשות שתפטרנה בקלות רבה יותר.
עד לאחרונה רק מעטים ידעו את התהליך הזה. הסיבה לכך היתה שניטרול אותם קטבים (הפכים) ראשוניים היו סוד לאורך דורות. הם היו מוכרים לאנשים שעסקו בטארות, אלכימיית ימי הביניים ותורת הנסתר של המאה ה-19 . הטאואיזם ותורת הזן משתמשים בתהליך זה וגם בקבלה ישנו תהליך של נתרול הפכים. למעשה התהליך של מיזוג בין ההפכים אל ציר אמצע הוא תמצות וזיקוק של נטרול אותם קטבים ראשוניים.

זהו גם הסוד של Advaita Vedanta אחד משיטות הפילוסופיה המעשית ההודית היותר ידועות הוא ההתיחסות אל הדואליות שבחיים.
לפני עשר או עשרים שנה היה קשה לדמיין שבעיות רגשיות ופסיכולוגיות קשות וכרוניות יכולות להעלם תוך חצי שעה או אפילו דקות. היום זוהי מציאות.  

 

p e a t 

bottom of page